Okulary o wielu funkcjach

Wielofunkcyjne rozwiązania cieszą się uznaniem współczesnych konsumentów

Wielofunkcyjne rozwiązania cieszą się uznaniem współczesnych konsumentów. Powodów jest wiele, można je omówić na przykładzie okularów korekcyjnych i zarazem przeciwsłonecznych. To ukłon producentów w stronę osób z wadami wzroku. Nowoczesne szkła pozwalają zachować ostrość widzenia i jednocześnie chronić się przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Okulary dwa w jednym

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, najlepiej od razu udać się do renomowanego salonu. Produkty dostępne na bazarach czy w marketach rzadko spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem korzystania z usług profesjonalnego optyka jest możliwość nabycia modelu pełniącego zarazem funkcje:

  • korekcyjne, dostosowane do konkretnej wady wzroku,
  • przeciwsłoneczne, z wykorzystaniem wysokiego filtra czy polaryzacji.

Zakładając model przeciwsłoneczny, nie traci się ostrości widzenia. Doceniają to wszyscy, zmagający się z problemami ze wzrokiem.

Specjalna nakładka

Ciekawą alternatywą dla wspomnianych wyżej okularów przeciwsłonecznych z funkcją korekcyjną, są modele ze specjalnymi nakładkami. Te ostatnie w prosty sposób przyczepia się do noszonych na co dzień szkieł korekcyjnych. Solano Clip On (https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Solano-Clip-On-1229.html) to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzi się miejsce w torebce czy służbowej teczce. Tego rodzaju wyroby są dowodem niesamowitego postępu w produkcji okularów. Jeszcze nie tak dawno, osoby z wadami wzroku musiały chodzić na liczne kompromisy. Zwłaszcza latem, kiedy intensywne słońce znacząco ograniczało im pole widzenia. Obecnie wystarczy zainwestować w jedną porządną parę okularów, by bez względu na pogodę, móc cieszyć się spacerem czy uprawianiem aktywności na świeżym powietrzu. Z zachowaniem ostrości widzenia i kontrastów, a co za tym idzie, także z większym bezpieczeństwem.